Nasza firma zajmuje się organizacją pomiarów środowiska pracy w zakresie:

  • pomiarów natężenia oświetlenia,
  • pomiarów elektrycznych.

KONTAKT:

Bartosz Wójcik
kom. 606 877 100

pomiary natężenia oświetlenia

Pomimo że Wrocław to miasto, w którym częstotliwość, z jaką powinno wykonywać się pomiary natężenia oświetlenia, nie została określone przepisami prawnymi, to trzeba wiedzieć, że jest to konieczny zabieg. Istnieje szereg wytycznych związanych z tym, jaką siłą natężenia światła powinno się charakteryzować dane stanowisko pracy.

Pomiary środowiska pracy powinno się przeprowadzić na pewno zaraz po oddaniu budynku do użyteczności lub po przejęciu lokalu po innym właścicielu, który mógł wykorzystywać go w innych celach. Kolejnym momentem, w jakim warto wykonać pomiary natężenia oświetlenia, jest zmiana żarówek np. z jarzeniówek na energooszczędne. To bardzo ważne, ponieważ te dwa typy źródeł światła diametralnie się od siebie różnią. Podobna sytuacja ma miejsce podczas wyburzania ścian działowych, kąt padania i zakrzywiania światła może wtedy ulegać zmianie.

Pomiary elektryczne są bardzo ważne, ponieważ pomieszczenie, w którym pracujemy to miejsce, gdzie spędzamy średnio 1/3 doby, czyli bardzo wiele. Pracownik musi mieć dogodne oświetlenie, co będzie nie tylko wpływać na jego wygodę i zdrowie, ale także wydajność wykonywanych czynności. Stosując pomiary elektryczne, sprawdza się m.in.: luminację, natężenie, intensywność, olśnienie, odblaski, kierunkowość, oddawanie barw, migotanie itd.

Wrocław to nie jedyne miasto, w którym warto zadbać o pomiary środowiska pracy. Zaoferuj swoim pracownikom odpowiednią przestrzeń do wykonywania ich obowiązków, a bez wątpienia otrzymasz w zamian „kawał dobrej roboty”.